Sanski Most 1995. godine
Kako su se bosanske snage približavale Sanskom Mostu u septembru 1995. godine, srpski civili i vojnici počeli su da beže u pravcu Banjaluke. Oko 15.9.1995.
Opština Sanski Most nalazi se u severozapadnoj Bosni i Hercegovini. Dana 25.3.1992. godine, proglasom koji su potpisali predsednik lokalnog ogranka SDS-a Vlado Vrkeš i predsednik Skupštine opštine Sanski most Nedeljko Rašula, sva srpska područja u opštini proglašena su delom republike bosanskih Srba kao jedinstvena srpska opština Sanski Most. Oko nedelju dana kasnije, srpska Skupština Sanskog Mosta odlučila je da će ta opština postati deo Autonomne Republike Krajina (ARK). Krizni štab je otpustio mnoge Muslimane i Hrvate, uključujući sudije i direktore društvenih preduzeća, lokalnog radija i Doma zdravlja, dok su drugi odvraćani od odlaska na posao zbog toga kako se s njima postupalo, i zamenjeni su Srbima. Otpušteni su i direktori Srbi koji su dopuštali Hrvatima i Muslimanima da rade u njihovim preduzećima.
Kako su se bosanske snage približavale Sanskom Mostu u septembru 1995. godine, srpski civili i vojnici počeli su da beže u pravcu Banjaluke. Oko 15.9.1995.
Dragan Tadić, Ante Tutić, Josip Banović, Žarko i Petar Nikić Bosanski Hrvati iz Škrljevite. Pripadnici srpskih snaga su ih ubili 2.11.1992. godine, u njihovom selu.
Dana 5.12.1992. godine u mestu Tomašica, pripadnici VRS, Milo, Bojan, Ostoja i Miroslav Gvozden su, sa namerom da osvete svog poginulog brata, zajedno sa Zoranom
Dana 22.6.1992. godine uniformisani pripadnici srpskih snaga doveli su grupu od otprilike 20 bosanskih Muslimana do potoka kod Krive Ceste, blizu Partizanskog groblja kod Sanskog
This website was created and maintained with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of the RECOM Reconciliation Network and do not necessarily reflect the views of the European Union.
© Glas Žrtava